PVG

DOSTAWA POMP I OPASEK PRZECIWROZBRYZGOWYCH NA INSTALACJĘ KWASU FOSFOROWEGO

W poprzednim roku firma PVG dostarczyła i uruchomiła zestaw czterech pomp na instalację kwasu fosforowego oraz czterech pomp na instalację kwasu siarkowego z materiału SMO do jednego z kluczowych zakładów chemicznych w Polsce.

Każda z dostarczonych pomp wirowych została wyposażona w system płukania uszczelnień mechanicznych firmy John Crane – plan płukania wg API 53A. W zestaw ten wchodzi zbiornik cieczy zaporowej wyposażony w pompkę ręczną, przetwornik ciśnień, czujnik poziomu low/high, manometr oraz termometr. Jest to system, który jest samowystarczalny – nie wymaga on stałego źródła glikolu lub innej cieczy ani azotu czy innego gazu – dzięki czemu mógłby stać nawet w szczerym polu bez konieczności doprowadzania dodatkowej instalacji.

Dostarczone pompy zostały tak zunifikowane, że we wszystkich ośmiu punktach pracy zastosowane są tylko dwa typy części hydraulicznych do siebie zamiennych. Taka unifikacja pozwala klientowi na zminimalizowanie zapasów niezbędnych części zamiennych oraz znacząco skraca dostawę ich od producenta pomp firmy Sulzer .

Dostaw ta obejmowała również dostarczenie opasek przeciwrozbryzgowych odpornych na tłoczone medium w wersji z oknem rewizyjnym. Zastosowano opaski w wykonaniu teflonowej tkaniny z włókna szklanego z oknem rewizyjnym z ECTFE dystrybuowanych przez firmę PVG.